בית » SaaS - תוכנה כשירות, מחשוב ענן, ענן Google Apps

כיצד להפוך נתונים לתובנות עסקיות

פורסם על ידי בתאריך 23 ביוני 2012 – 20:05אין תגובות

Google BigQuery עוזר לארגונים ועסקים לקבל בזמן אמת תובנות עסקיות הנגזרות מכמויות גדולות מאוד של נתונים. כל זאת ללא כל השקעה בחומרה או תוכנה ייעודית.

מאז הוכרז שירות ה- Google BigQuery, התווספו לו מדי שבוע תכונות ויכולות חדשות. לדוגמה: הגירסה האחרונה של השירות כוללת כעת תמיכה בהרצה של עד 20 שאילתות בו-זמנית, כתלות בכמות הנתונים. תכונה זו מאפשרת למפתחים לתכנן ולבנות לוחות של תצוגה אינטראקטיבית, המבוססים על Google BigQuery.

שימוש מעניין ב- Google BigQuery ניתן לראות בשירותים המציעות החברות QlikView ו- Bime. אלו משתמשות בתכונות החדשות ביותר על מנת לבנות לוחות נתונים המציעים חווית משתמש עשירה.

QlikView

כמובילה בתחום הבינה העסקית, QlikView פיתחה כלי להצגת תוצאות (Dashboard) המציג בצורה ויזואלית מידע לגבי רשומת הלידה של תינוקות אשר נולדו לאמהות מגזעים שונים ובגילאים שונים. QlikView השתמשה ב- Google BigQuery על מנת לגזור מידע מתוך מליוני רשומות ולהחזיר בתוך שניות תשובות לשאלות כגון "מה הוא הגיל הממוצע של אמהות בניו-יורק לעומת טקסס?"

 

Bime

ספקית שירותי בינה עסקית במחשוב ענן אשר יישמה את Google BigQuery. ממשק משתמש יעיל וזריז הנבנה על גבי פלטפורמה זו, מאפשר למשתמש לגזור מידע מתוך 432,000,000 רשומות המכילות מידע עסקי. כך לדוגמה ניתן להציג על גבי מפה, נתוני מכירות והפצה של מוצרים שונים באיזורים שונים.

 

דוגמאות אלו מציגות כיצד מפתחים יכולים להשתמש ב- Google BigQuery על מנת לבנות תצוגה אינטראקטיבית של נתונים ע"י שימוש בדפדפן בלבד ומבלי להתעסק בשאילתות SQL. באופן זה, ניתן להביא את יכולות הבינה העסקית אל כל מוצר המסוגל להריץ דפדפן, ללא צורך בהתקנות מקומיות או ברכש ותחזוקה של מוצרי מחשוב עתירי משאבים.

לחצו כאן לצפייה בהדגמת QlickView  לחצו כאן לצפייה בהדגמת Bime

 

מומחי הענן של high-T יעזרו לכם לבחון כיצד Google BigQuery יועיל לארגון שלכם.

לקביעת פגישת ייעוץ בלתי מחייבת, לחצו כאן

תגיות: , , , , ,