בית » כללי, מחשוב ענן, פרסומים מעניינים נוספים

חמשת החידושים המובילים ב- Google Plus לשנת 2013

פורסם על ידי בתאריך 4 בינואר 2014 – 01:50אין תגובות

קיימת ציפייה משירותי מחשוב ענן להציג חידושים מפעם לפעם. אלא ששירות Google Plus עשה זאת במהירות מסחררת, ובתחושה שבכל שבוע משהו יש משהו חדש. עם תחילתה של 2014, נסקור כאן את חמשת החידושים המובילים לשנת 2013. יהיה מעניין!שנת 2013 הייתה שנה של התפתחות עבור הרשת החברתית של Google, ואין כל סימן נראה לעין שמגמה זו צפוייה להשתנות גם ב- 2014. משתמשים מצפים לקבל עוד ועוד חידושים והמפתחים צפויים לספק ציפייה זו.

שירותי הזדהות מאובטחים

הזדהות מאובטחת באמצעות גוגל פלוסשירות זה, אשר הוכרז בפברואר 2013, מאפשר למשתמשים לבצע הזדהות מאובטחת באתרי אינטרנט ובאפליקציות תוך שימוש בפרופיל ה- Google Plus. השירות מאפשר להנות מרמת האבטחה הגבוהה המקובלת בשירותי Google, כגון אימות רב שלבי. שיפור נוסף חידוש זה מציע הוא היכולת להתקין אפליקציות מתוך אתרי המפתחים ולא רק על ידי שירות ה- Google Play. בנוסף לכך, הזדהות זו מאפשר לשפר את חווית המשתמש על ידי התייחסות לנתונים המופיעים בפרופיל. 

גם משתמשי הרשת החברתית עצמה נהנים משיפור זה, וניתן כעת לשתף מידע תוך התייחסות למעגלים ושילוב של "כפתורים אינטראקטיבים" המאפשרים הנעה לפעולה. מפתחים, קיבלו גישה אל סטטיסטיקות השימוש ב- Google Plus כך שהם יכולים כעת לנטר את רמות השימוש באפליקציות שלהם.

הצפי הוא כי במהלך 2014 יתרחב השימוש ביכולת הזדהות זו, ככל שהפער בין Google Plus ו- Facebook ילך ויצטמצם. סביר להניח שיכולת זו תקבל הרחבה של היכולות והעמקה של ההשלכות.

 

חיבור עם YouTube

אינטגרציה של YouTube עם Google Plusשנת 2013 הייתה השנה של Google Plus ו- YouTube. החיבור בין השירותים הופיע כקישור של דפי מותג ב- Google Plus עם ערוץ ה- YouTube שלהם, וכן הקישור שבין תגובות לסרטונים ומנגנון התגובות לפוסטים של Google Plus. עדכונים אלו לא עברו באופן חלק: מנהלי המותגים דווחו על בלבול בקישור שבין המערכות, ומשתמשים דווחו על חוסר שביעות רצון מהעובדה שמערכת התגובות שלהם עברה שינוי כל כך מהותי. גם מנגנון סטטיסטיקות הצפייה בסרטוני YouTube שולב עם Google Plus, כמו גם הרישום לערוצי YouTube, הנסמך כעת על Google Plus.

יחד עם השיפורים הנוספים הצפויים ב- Google Plus, סביר להניח כי נהיה עדים לאינטגרציות נוספות מסוג זה. האם רשת הבלוגים Blogger היא הבאה בתור?

 

ממשק משתמש חדש ורענן

שיפור בממשק המשתמשבחודש מרץ 2013, הבחינו משתמשי Google Plus בשינוי מהותי של ממשק המשתמש, אשר התבטא בעיקר בעדכון פרופילים ודפי מותג. נוספו דפי "סקירות" חדשים, דף ה"אודות" עבר רענון, דפי השער אפשרו תמונה ראשית גדולה ורחבה יותר ותמונות הוצגו כעת בתצורת "קלפים". בהמשך, בחודש דצמבר 2013, תמונת השער הגדולה צומצמה מעט חזרה למידות סבירות יותר.

במסגרת כנס המפתחים השנתי Google I/O, בחודש מאי 2013, הוצגו מספר שינויים מהותיים נוספים לממשק המשתמש, עם היכולת להציג פרסומים במבנה של עמודות, והצגתה של מערכת תגיות אוטומטית, המתווספות לפרסומים ע"פ מילות מפתח שונות בתוכן הפרסום.

 

Google Hangout הופכת למערכת מסרים אחודה

מערכת מסרים אחודה - Google Hangoutשינוי משמעותי ונרחב ביותר, במסגרתו בוצע איחוד של פלטפורמות המסרים Google Talk, Google Hangout ו- Google Plus Messenger. השירות המאוחד קיבלת את השם Hangout, במטרה לשמר את המותג. עם הכרזת איחוד השירותים, יצאה לאור גם אפליקציה חדשה למכשירים ניידים, אשר יישמה גם היא את האיחוד. היכולת הגדולה אשר הוצגה כתוצאה מאיחוד השירותים ופרסום האפליקציה, הייתה היכולת לבצע התקשרות בין משתמשים ללא תלות בסוג המכשיר המשמש לשם כך, וכן היכולת להתחיל את השיחה במכשיר מסוג אחד ולהמשיכו במכשיר מסוג אחר, בהתאמה לדינמיקה בפעילות המשתמש. תוספת קטנה אך נוחה הייתה היכולת של המשתמש לראות כמה מהטקסט ששלח נקרא ע"י הצד משתתפי השיחה.

לאחר ההכרזה כל השירות המאוחד, הוא זכה לעדכונים נוספים, ושירותי תקשורת נוספים אוחדו תחתיו, וביניהם Google Voice המאפשר לבצע שיחות טלפון על גבי הרשת. עדכון נוסף אשר רבים ציפו לו הגיע בסוף חודש אוקטובר 2013: היכולת להשתמש ב- Hangout ע"מ לקבל ולשלוח הודעות SMS ו- MMS. כעת, ניתן להשתמש ב- Hangout ע"מ לבצע כמעט כל סוג של תקשורת, וסביר להניח כי במהלך 2014 נראה הרחבה נוספת של היכולות. אחת מהמבוקשות ביותר היא היכולת לשלוח ולקבל הודעות SMS גם דרך הדפדפן ו/או אפליקציה אשר תותקן במחשב האישי.

 

שיפור תמונות אוטומטי

שיפור זה, הניתן כמעט להגדרה כרעיון מהפכני, קיבל תשומת לב נרחבת מהמשתמשים.

במקור, השיפור האוטומטי ("Auto Awsome") כלל את "Mix" (חיבור של תמונות דומות), "HDR" (תיקון אוטומטי של ערכי חשיפה), "Pano" (איתור של נקודות חיבור בין תמונות ויצירת תמונה פנורמית), וכן התכונה הבולטת ביותר – "Motion" (איתור תמונות דומות עם אובייקטים נעים, ויצירה של קובץ תמונה אחד המציג את התנועה).

מאז השיפור האוטומטי, המשיך תהליך הפיתוח, ובחודש אוקטובר 2013 נוספו יכולות נוספות: "Action" (הצגת תנועה של אובייקט בכל התמונות בהן הוא מופיע), "Eraser" (מחיקה של אובייקט מתוך תמונה לדוגמה: רכב חולף על פני תוואי נוף), וכן "Auto Awsome Movie" (יצירת של סרטון קצר מתוך אוסף תמונות וקטעי וידאו המקושרים לאירוע מסויים).

בסוף שנת 2013 הוצגו 2 יכולות נוספות חדשות: תמונות המצולמות עם תאורה קיבלו מראה "מנצנץ", ותמונות אשר המערכת מאתרת כ"חורפיות", קיבלו אפקט של שלג יורד.

תכונת השיפור האוטומטי היא ללא ספק האטרקטיבית ביותר בקרב משתמשי הרשת החברתית Google Plus, וניתן להניח כי פיתוחה ימשך ויכולות נוספות יוצגו.

עם תום שנת 2013, הפתעה נחמדה התקבלה באלבום התמונות של משתמשי Google Plus. קטע וידאו קצר אשר הורכב מכל התמונות אשר הועלו לאלבום במהלך השנה, ערוך באופן אוטומטי עם מוזיקה מתאימה וקטעי מעבר תואמים.

 

תגיות: , ,