בית » SaaS - תוכנה כשירות, אבטחת מידע בענן, ענן Google Apps

תכונות חדשות ומלהיבות עבור משתמשי Google Apps

פורסם על ידי בתאריך 30 ביוני 2012 – 13:59אין תגובות

חדשנות מתמדת הינה תכונה של מערכת Google Apps המלווה אותה באופן תדיר. כמעט מדי שבוע מקבלת המערכת שיפורים ויכולות חדשות. הפעם, מקבלת המערכת חיזוקים באבטחת מידע, שיפורים בניידות ועוד.

כרגיל, אין צורך להתקין תוכנה כלשהי או להערך במיוחד על מנת להנות מיכולות אלו. אין גם צורך להוריד עדכונים, להפיץ אותם במחשבי הארגון, או לשפר חומרה. כל ההתקנות מתבצעות בענן Google Apps, והכל עובד בעזרת דפדפן בלבד!

להלן רשימת התכונות החדשות:

הגבלת שיתופים ביומנים משניים

מנהלי המערכת יכולים כעת להשתמש בממשק הניהול על מנת להגביל את שיתופי היומנים המבוצעים על ידי משתמש המערכת. שיפור זה מיישם הפרדה בין הרשאות השיתוף ליומנים הראשיים לבין אלו של היומנים המשניים ומחזק בכך את היכולת לאכוף את מדיניות אבטחת מידע ארגונית.
מידע נוסף לגבי תכונה זו ניתן לקרוא בקישור כאן.

אפליקצייה ייעודית ל- Google Drive עבור משתמשי iPhone/iPad/iPod

משתמשי מכשירים מבוססי iOS מגירסה 5.0 והלאה, יכולים כעת להוריד את האפליקציה מה- iTunes App Store. אפליקציה זו מאפשרת למשתמשים לפתוח את הקבצים המאוכסנים ב- Google Drive ואף לערוך את חלקם.

עריכת מסמכים במצב Offline

מאחר ומערכת Google Apps עובדת בענן, היא מסתמכת באופן טבעי על רשת האינטרנט כתשתית. השאלה הנשאלת היא מה קורה כאשר אין חיבור אינטרנט? האם אין גישה אל המערכת? שאלה לגיטימית זו מקבלת מענה הולם: Google Apps מרחיבה את יכולות העבודה שלה גם במצב Offline, כאשר חיבור לאינטרנט אינו זמין. עוד ועוד יכולות של המערכת הופכות לזמינות בכל עת, והשיפור האחרון מוסיף גם יכולת עריכת מסמכים! משתמשים יכולים כעת לערוך את מסמכי ה- Google Docs שלהם, ולהוסיף הערות. כאשר חיבור האינטרנט יחזור להיות זמין, המערכת תסנכרן את השינויים אל ענן Google Apps והם יהיו זמינים. לצורך שימוש בתכונה זו יש לעדכן את דפדפן ה- Chrome לגירסה האחרונה.
מידי נוסף לגבי תכונה זו ניתן לקרוא בקישור כאן.

ניהול אירועים בעזרת Google Plus

תוסף חדש ל Google Plus מאפשר כעת לנהל אירועים. תכונה זו תומכת בניהול האירוע טרם קיומו (ניהול מוזמנים, שליחת הזמנות), בזמן שהוא מתקיים (העלאת תמונות בזמן אמת אל אתר האירוע ב Google Plus) וגם לאחר מכן (העלאה של תמונות לאחר האירוע, הוספתם לאלבום האירוע, והוספת הערות ופוסטים מאת משתתפי האירוע).
משתתפים אשר יקבלו הזמנה להשתתף באירוע ויאשרו אותה, יבחינו כי האירוע נוסף ליומן שלם, בתוספת תמונת המזמין.

מעבר עם העכבר על רשומת האירוע, תגלה מידע נוסף הקשור באירוע, כולל מי מהמוזמנים מגיע, היכן הוא מתקיים, קישור לרשומת האירוע ב Google Plus ועוד.

מידע נוסף לגבי תכונה חדשה זו ניתן למצוא בסדרת הסרטונים בקישור כאן.

 

תגיות: , , , , , , ,