בית » מחשוב ענן, ענן Google Apps

הענן שלכם הופך לבסיס נתונים

פורסם על ידי בתאריך 11 במאי 2012 – 00:30אין תגובות

מאז הוכרז בחודש אוקטובר 2011, עבר שירות Google Cloud SQL שיפורים מהותיים רבים.Google Cloud SQL עוזר למשתמשים לוותר על הצורך לנהל ולתחזק בסיס נתונים טבלאי. שירות זה מאפשר לאפליקציות המבוססות על מנוע Google Apps Engine להשתמש בבסיס נתונים מוכר (MySQL) בתוך סביבה מנוהלת בענן.

בין השיפורים אשר Google Cloud SQL קיבל, ניתן למצוא:

  • גיבויים מתוזמנים.
  • עבודה באשכולות, להגברת זמינות.
  • שיפור ניכר בביצועים.

עסקים, ארגונים, ומפתחים רבים החלו כבר להשתמש ב- Google Cloud SQL, והם מנהלים את בסיס הנתונים שלהם בענן.

דוגמא לכך היא חברת Daffodil. בית תוכנה בינלאומי אשר היה מעוניין בבנייה והרחבה של אפליקציות במודל מחשוב ענן, תוך שימוש בכלי ניהול בסיסי נתונים, המציג קלות שימוש. לאחר שבדקו מספר פתרונות שונים, החליטו לבסס את סביבת הפיתוח שלהם על פלטפורמת Google Apps Engine בשילוב Google Apps SQL. עם השלמת המעבר לסביבה זו, מהנדסי התוכנה של Daffodil חסכו כ- 100 שעות אדם בעבודות תחזוקה וניהול, וכך יכלו להשקיע זמן רב יותר בעבודת הפיתוח, וזמן מועט יותר בדאגה לתשתיות האפליקטיביות.

החל מתאריך 12/06/2012, השימוש ב Google Cloud SQL יהיה כרוך בתשלום. על מנת להתאים את התשלום לאופי העבודה, הוכרזה שיטת תשלום דו-שכבתית:

  1. עסקים הבונים אפליקציה דלת משאבים, או עסקים המעוניינים לבחון את השירות בלבד, מוזמנים להשתמש במודל התשלום הגמיש. במודל זה התשלום הוא ע"פ צריכה. השתמשת-שילמת, לא השתמשת-לא שילמת.
  2. עסקים הבונים אפליקציות עתירות משאבים, מוצעת חבילת תמחור חסכונית יותר אשר מאפשרת להעריך מראש את גובה העלויות.
תגיות: , ,