בית » מחשוב ענן, ענן Google Apps

משרד הפנים האמריקני עובר לג'ימייל ולגוגל דוקס

פורסם על ידי בתאריך 13 במאי 2012 – 01:57אין תגובות

לאחר תביעה משפטית, עוד ניצחון נרשם לטובת Google מול Microsoft בקרב על מתן שירותי מחשוב ענן לסוכנויות ממשלתיות.

משרד הפנים האמריקאי בחר בשירותי הדואר האלקטרוני של Google על חשבון שירותיה של היריבה Microsoft. זהו הניצחון הגדול השני של Google במרוץ למכירת השירותים הללו לסוכנויות ממשלתיות בארה"ב.

הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי הסוכנות הממשלתית, שכוללת את רשות הפארקים הלאומיים, הודיעה על חתימת החוזה, במסגרתו יעברו למעלה מ-90 אלף מעובדיה לשירותי הדוא"ל של Google מ-seven on-premise email systems, שבשימוש היום.  שווי החוזה נאמד ב-34.9 מיליון דולר לאורך שבע שנים.

החלטת משרד הפנים האמריקאי משלימה התאוששות מרשימה של Google לעבר ניצחון, זאת לאחר שב-2010 תבעה ענקית האינטרנט את המשרד לאחר שהוא העניק ליריבה Microsoft חוזה לחמש שנים, בשווי 59.3 מיליון דולר לשימוש בתכנה המקוונת שלה.

Google טענה כי משרד הפנים תיעדף את מיקרוסופט בקביעת הקריטריונים למכרז לאספקת מערכת הדואר האלקטרוני החדשה. בשנה שעברה ביטלה Google את התביעה, לאחר שהמשרד הממשלתי הודיע כי בכוונתו לשקול ביצוע מכרזים חלופיים עבור החוזה המבוקש.

שר הפנים קן סלזאר מסר בהצהרה שפורסמה ביום שלישי כי מעבר למערכת דואר אלקטרוני המבוססת על ענן יקדם וישפר את הדרכים שבהן עושה הסוכנות עסקים ויחסוך עלויות, שיסתכמו ב"ממשל טוב, פשוט ונוח".

החוזה הוגדר כחלק ממאמצי הסוכנות "למנף את הטכנולוגיה המודרנית כדי לחסוך עד 500 מיליון דולר בכספי משלמי המיסים עד 2020". דובר של Google הגיב על החדשות: "אנחנו גאים שמשרד הפנים בחר ב- Google Apps for Government, ואנחנו מצפים לעבוד ביחד עם המשרד כדי להעניק לעובדים כלים מסחריים חדשים".

החוזה של משרד הפנים מהווה כאמור את הניצחון השני הגדול של Google מול הממשל הפדראלי. ב-2010, מנהל השירותים הכלליים בחר במערכת הדואר האלקטרוני של Google עבור 17 אלף העובדים שלו.

כך שבהחלט ניתן לומר כי הדו קרב בין Microsoft & Google הסתיים – Google ניצחה.

תגיות: , ,