בית » SaaS - תוכנה כשירות, אבטחת מידע בענן, מחשוב ענן, ענן Google Apps, ענן טיפים ועצות

דברים שכל מנהל מערכת Google Apps צריך לעשות עוד היום

פורסם על ידי בתאריך 12 ביוני 2012 – 02:01אין תגובות

כחלק מהגדרת תפקידו, מנהל מערכות מידע צריך לדאוג לבטיחות הנתונים הנמצאים במערכות שבאחריותו. להלן 4 דברים שכל מנהל מערכת Google Apps צריך לעשות. כבר היום!

  1. לאפשר SSL: ממש לא מסובך. Google מצפינה תמיד ב- SSL את תהליך ההזדהות מול המערכת. אך אם אפשרות ה- SSL אינה מופעלת, נתוני המשתמשים (דוא"ל, יומנים, מסמכים וכדומה) עלולים להיות חשופים לעין בלתי רצויה. הפעלת SSL הינה פעולה פשוטה ביותר. איך עושים זאת? לחצו כאן לקבלת הנחיות מלאות.
  2. לדרוש מהמשתמשים להשתמש בסיסמאות ארוכות: חשוב ביותר! סיסמאות קצרות וחלשות עלולות להביא עמן צרות גדולות. בתרחיש הגרוע ביותר, סיסמת אחד החשבונות עלולה להתגלות, ובכך לחשוף את המידע העסקי והפרטי ולקלקל את המוניטין. משתמשים הנוטים לקבוע סיסמה חלשה, נאלצים להתמודד עם בקשות CAPTCHA (סימן גרפי משובש המופיע על המסך, אותו המשתמש מתבקש לפענח כסימן לכך שאדם יושב מול המחשב ולא מכונה כלשהי מפעילה אותו), חשבונות שננעלים, ולעיתים אף השעיות לטווחים משתנים, המונעות גישה אל החשבון. קביעת אורך סיסמה מינימלי של 8 תווים יגרום לכך שהמשתמשים יבחרו סיסמאות חזקות. לחצו כאן לקבלת הנחיות מלאות לגבי קביעת אורך מינימלי ומקסימלי לסיסמאות.
  3. לוודא תקינות כתובת הדוא"ל החלופית של בעלי החשבון: אם מנהל החשבון שוכח את סיסמת הכניסה שלו אל המערכת, עומדות בפניו 2 אפשרויות: הראשונה היא להעזר בשותף מורשה של Google Apps אצלו מתנהל החשבון, והשנייה הינה שחזור הסיסמה באופן עצמאי, פעולה המתבצעת בעזרת כתובת הדוא"ל החלופית. לחצו כאן לקבלת הנחיות בדבר עדכון כתובת הדוא"ל החלופית.
  4. הגדרת DKIM ו- SPF: זה אולי נשמע כמו סינית או משהו משעמם מאוד, אבל הגדרות אלו משמעותן פחות דוא"ל SPAM ושיפור המוניטין הטכנולוגי שלכם. על מנת לבצע הגדרות אלו יש צורך לבצע מעט שינויים ב- DNS, ולכן דרוש ידע טכני והבנה מעמיקה. לחצו על הקישור הרלוונטי לקבלת הנחיות בדבר עדכון הגדרות SPF ו- DKIM.
רעיונות נוספים? הגיבו כאן ושתפו אותנו מנסיונכם.
תגיות: , , , , , ,