בית » DRaaS-התאוששות מאסון, הסיפור המרכזי, מחשוב ענן, פרסומים מעניינים נוספים

בחירה נכונה של שירותים תומכי התאוששות מאסון

פורסם על ידי בתאריך 4 באוקטובר 2013 – 02:47אין תגובות

DRaaSמודל Disaster Recovery as a Service מציג גישה יעילה לשכפול ושחזור מידע. ע"פ ארגון ה- IDC, ארגונים מפסידים כ- 8,400$ בכל שעה בה המידע העסקי אינו זמין. קיימים לכך פתרונות רבים. כיצד נזהה באיזה נכון לבחור?

לכל עסק וארגון מאפיינים ייחודיים ולכן החשיבות הרבה בתכנון והקמה של מערכי גיבוי המתאימים לצרכים העסקיים.

ראשית, יש לקבוע סדר עדיפויות. מה הכי חשוב; ביצועים, חסכון בנפחי אחסון או עלות השירות. התשובה לכך תעזור לקבוע עם איזה ספק שירות גיבוי בענן כדאי לדון. שנית, יש לקבוע צרכי אחסון, עומק היסטורי לשמירה, ומיקום. כמה נתונים יש לשמור בענן? הקביעה מה הם הנתונים החשובים ביותר והיכן יש לשמור אותם, תעזור בתכנון פתרון DRaaS מתאים לעסק. כמה זמן הנתונים צריכים להשמר בענן – מה הוא העומק ההסטורי? חלק מספקי השירות ישמרו מידע למשך חודש ואחרים ישמרו אותו כל עוד החשבון פעיל. ומדוע חשוב המיקום הגאוגרפי בו נשמר המידע? DRaaS מספק יתירות ע"י שמירה של עותקים מהמידע העסקי במיקום גאוגרפי שונה מהמקום בו נמצא עסק. המטרה בכך היא לאפשר גישה לנתונים והמשכיות עסקית גם בעת אסון איזורי.

הרבה מדי עסקים וארגונים אינם מגינים על המידע העסקי שלהם, מתוך מחשבה שהיישום של כך הינו יקר, או מאחר ואינם מעוניינים להתמודד עם האתגר הטכנולוגי. יישום DRaaS מטפל גם בבעיות אלו ועוזר לעסק ליישם פתרון התאוששות בעת אסון והמשכיות עסקית.

תגיות: , , , ,