בית » DRaaS-התאוששות מאסון, כללי, מחשוב ענן

התאוששות מאסון והמשכיות עסקית

פורסם על ידי בתאריך 2 באוקטובר 2013 – 13:08אין תגובות

התאוששות מאסון והמשכיות עסקית הם עניין של "מחשבה תחילה". השקט הנפשי והידיעה שהמידע העסקי מוגן מפנים נזקי חומרה, נפילות רשת ,שריפה או נזק קטסטרופלי אחר, ואפילו מפני גניבה של שרתים/מחשבים, מאפשרים התנהלות עסקית שקטה תוך הסרה חששות מפני מצבי משבר קשים. כיצד מאפשר זאת הענן?

חדר מחשב לאחר שריפהבין אם הצורך הוא בהעתק שלם של מערכות המידע העסקיות, אשר משמש כאתר גיבוי בעת הצורך, ובין אם הצורך הוא רק בגיבוי מקומי של קבצים חשובים, שירותים תומכי התאוששות מאסון – DRaaS (ר"ת Disaster Recovery as a Service) חוסכים בעלויות, מקצרים זמני התאוששות ומשאירים את העסק חי ופועל גם כאשר המידע המקומי אינו זמין או נעלם בנסיבות מרות. תקלות המשפיעות על יכולת העסק לתפקד, עלולות לפגוע במוניטין העסקי ולייצר נזק כלכלי משמעותי, אך שירות התאוששות מאסון מאפשר המשכיות עסקית ובכך קובע את ההבדל המהותי בין המצבים. למרות שהמושגים התאוששות מאסון והמשכיות עסקית קשורים זה בזה ונראים דומים מאוד, ישנם בכל זאת מספר הבדלים:

המשכיות עסקית – Business Continuity: היכולת להמשיך ולייצר הכנסה לעסק או לארגון גם בעת הפרעה בקנה מידה מצומצם, כגון מחלות, אובדן כ"א מרכזי בארגון, בעיות אצל הבעלים וכדומה.

התאוששות מאסון – Disaster Recovery: אוסף התהליכים הדרושים לשם המשך הפעילות העסקית לאחר קרות אירוע קשה בקנה מידה גדול כגון שריפה, רעידת אדמה או גניבה של ציוד רגיש.

יתרונות השימוש ב- DRaaS:

  • יכולת גבוהה להמשכיות עסקית.
  • זמני התאוששות קצרים של מערכות מידע (אתרים, קבצים, בסיסי נתונים וכדומה).
  • ירידה משמעותית בנפחי אחסון מקומיים (בדר"כ, כ- 50%).
  • החזר השקעה ברור עקב ביטול הצורך במימון רכש מערכות.

המפתח ליכולת מוצלחת של התאוששות מאסון והמשכיות עסקית הוא מוכנות תמידית לכל מקרה אסון בכל סדר גודל. שירותים אלו כאשר ניתנים בענן, הופכים את המשימה לפשוטה יותר מתמיד וזמינה לעסקים וארגונים בכל גודל.

 

תגיות: , , , ,