בית » SaaS - תוכנה כשירות, מחשוב ענן, ענן Google Apps

השוואה בין Google ו Microsoft

פורסם על ידי בתאריך 29 במאי 2012 – 23:56אין תגובות

בעת האחרונה מתרחש "קרב" בין שירותי הענן של  Google ובין אלו של Microsoft בעוד שבפועל אין זה מדויק שהרי שתי השחקניות אינן משחקות לגמרי באותה הזירה.

מחשוב ענן מספק זמינות שירותים דרך הרשת. זמינות זו מאפשרת לנו גישה קלה מכל מקום בו יש חיבור אינטרנט ללא הצורך בהתקנת תוכנות או רכיבים למחשב האישי.

במאמר שיצא תחת הכותרת "Google נגד Microsoft " נכתב כי התנגשות הטיטאנים היא מאבק על השליטה בענן ועל קבלת התואר הצאר העליון. המאמר קובע כי שירות הענן של Google הוא הרבה יותר כריזמטי. בעוד Microsoft מנסה להדיר את רגליה של Google מהמשחק, Google מצידה נוקטת בשיטה של שיתוף פעולה. נראה ש Google בהחלט מסוגלת לשתף פעולה, אך האם Microsoft יכולה ? כנראה שלא !  אין ספק כי זו הולכת להיות תחרות קשה.

בעוד שהמודל העסקי של Google מצביע על ביסוס של התרחבות, צמיחה וחדירה לשווקים חדשים ברחבי העולם, Microsoft  אוחזת בשיטות הישנות שלה ואינה משנה כמעט דבר בקונפסציה העסקית. לטענתה המוצרים שלה הם תוצאה של אין ספור דולרים שהושקעו בשנים של מחקר ופיתוח עבור מוצר שהצרכנים מרוצים ומשתמשים בו. האסטרטגיה העסקית של Microsoft מחזקת את האימרה העתיקה הגורסת; "לא שבור, אל תתקן". מיקרוסופט טוענת שמטרתה היא "לחבק את האינטרנט תוך כדי שכנוע הצרכנים לשמור על שולחן העבודה כמוקד של משימות מחשוב".

פרנק הרברט אמר פעם: "מי ששולט על תבלינים, שולט ביקום", ו Google שולטת בתבלין, או יותר נכון באינטרנט. אין ספק כי האינטרנט הוא העתיד, ומאז שנות ה -80 ב Microsoft לא ששים לוותר על מה שהם יודעים.  אין ספק שחוסר הקידמה יגבה מחיר גבוה מ Microsoft. הענן כבר כאן והוא כאן על מנת להישאר. כל עוד Microsoft לא בשלה להתקדם מעברה, הם אינם יכולים להיחשב כשחקנים במגרש של הגדולים.

חברת high-T מציעה לכם להתחבר אל העתיד עם מחשוב הענן המתקדם של Google. לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית לעסק שלך לחץ כאן.

קישור לכתבה באנגלית.

תגיות: , ,