בית » ענן Google Apps, פרסומים מעניינים נוספים

ביצוע אנליזות של בסיסי נתונים גדולים (Big Data) ע"י BigQuery

פורסם על ידי בתאריך 7 במאי 2012 – 01:31אין תגובות

תחקור BigQuery מאפשר לעסקים וארגונים לקבל גישה בזמן אמת לתובנות עסקיות, כנגזרות מכמויות גדולות מאוד של נתונים, ללא כל השקעה בחומרה ייעודית.

חשבו על חברת תרופות גדולה המנסה לייעל מדי יום את הוצאות הפרסום והשווק שלה, המתקיימים בפריסה כלל עולמית. חשבו על עסק קטן המוכר דרך האינטרנט, והמספק המלצות ללקוחותיו תוך הסתמכות על הקלקות של משתמשי האתר. גוגל מספקת כעת יכולות תחקור עסקיות של בסיסי נתונים גדולים בענן. זו היא אבן דרך חשובה מאוד במאמץ להביא אל כלל העסקים את יכולות הניתוח העסקי.

בחודש נובמבר 2011 הוכרזה יכולת BigQuery בגירסה מצומצמת. עסקים רבים החלו להשתמש בתכונה זו ולתחקר בזמן אמת נתונים עסקיים בכמויות גדולות (Big Data), וכל זאת בענן. Crystalloids ,חברת ייעוץ עסקי אשר משרדיה נמצאים באמסטרדם, הקימה אפליקציה מבוססת מחשב ענן, במטרה לעזור לרשתות כפרי נופש לנתח את הרגלי ההזמנה של אורחיהם, וע"י כך לייעל את מאמצי השווק ולהגדיל את הרווחים. זו היא רק דוגמה קטנה ליכולת של BigQuery.

ניתן לגשת ל BigQuery בפשטות ע"י ממשק UI או REST. אפשרות זו מאפשרת לכל אחד לנצל את כח המחשוב האדיר של גוגל, לאחסן נתונים בכל כמות שהיא, ולשלם רק עבור השימוש הנצרך. הנתונים נשארים מוגנים במספר שכבות של אבטחת מידע, משוכפלים למספר בסיסי מידע של גוגל בכל נקודת זמן על מנת להבטיח זמינות נתונים של קרוב ל- 100%, וניתנים לייצוא באופן קל ופשוט.

מפתחים, עסקים וארגונים מוזמנים להרשם ל- BigQuery, ולתחקר עד 100GB של נתונים בחודש ללא כל תשלום. ראו כאן את תמחור תוכניות השימוש עבור אכסון ותחקור של נתונים בנפח של עד 2TB. אם אתם צריכים יותר מכך, פנו אלינו ואנו נספק את המידע.

תגיות: , , ,