בית » הסיפור המרכזי, מחשוב ענן

שירות Amazon Workspaces והעתיד של IaaS

פורסם על ידי בתאריך 16 בדצמבר 2013 – 20:00אין תגובות

AWS מבססת את מעמדה כמובילה בתחום ה- IaaS ע"י הצגת שירות WorkSpaces

עם התבססות טכנולוגית מחשוב הענן, AWS ממצבת את מעמדה כספקית של שירותי תשתית, המכונה גם IaaS, ר"ת של Infrastructure as a Service. לאור השימוש הנרחב בשירותיה, ניתן לאמר כי AWS מגדירה את ה- IaaS.

למרות שהדבר אינו נדיר, צריכה של תשתיות בלבד אינה הצורה המובילה של IaaS. אירוח מנוהל של שרתים, שיתוף משאבים, ומרכזי נתונים פנים ארגוניים, הם כולם גישות ושיטות של יישומי IaaS.

השונות הנרחבת המאפיינת את אופי השימוש ב- IaaS מעלה תהיות לגבי עתיד טכנולוגיה זו. האם IaaS יישום תמיד באופן זה? AWS קובעת עמדה ומייצרת עניין עם הצגת שירות "שולחן עבודה וירטואלי" – תחנות עבודה בענן.

יישומי IaaS דורשים בדר"כ מידה מסויימת של אוטומציה, על מנת לעזור לצוותי ה- IT להיות יעילים ולהמנע מהצורך בהקצאת משאבים ייעודיים לצרכי ניהול של תשתיות אלו.

אם להתעלם מהאתגרים שבדרך, המהלך ליישם שירותים מתקדמים כגון "שולחן עבודה וירטואלי" מאפשר הצצה מעניינת לעתיד ה- IaaS. תחום שולחנות העבודה הוירטואלים נשלט באופן מסורתי ע"י חברות כגון VMware ,Citrix, אשר הציגו מוצרים טכנולוגים מתקדמים במטרה לתת מענה לצווארי הבקבוק במרכזי הנתונים הארגוניים. אך בעידן הענן, מרכזי הנתונים הפנים-ארגוניים משולבים עם מרכזי נתונים חיצוניים, וזוכים לגישה אל כמות בלתי מוגבלת של משאבים, וכתוצאה מכך משתנה שיטת העבודה. הציפייה כעת היא כי החברות אשר שלטו בתחום באופן מסורתי, יבינו את המצב החדש וינסו לחדש את עליונותן.

המהלך אשר בצעה AWS מדגיש את העובדה שלמרות שבאופן מסורתי IaaS שימש בעיקר תשתיות אתרי אינטרנט, הוא עושה כעת את המעבר לכוון תשתית תחנות העבודה הפנים-ארגונית.

ישנם בהחלט אתגרים אשר צריך עדיין להתמודד איתם. החל משיפור ביצועים, וכלה באיכות וקלות השימוש בשירות. ההסתמכות על רשת האינטרנט לצרכי עבודה שוטפת, הוותה, לדוגמה, אתגר מרכזי עבור שירות Google Docs.

עם זאת, הדרך בה AWS מיישמת את WorkSpaces מחלחלת כעת אל פוטנציאל יישומי ה- IaaS, ועוזרת לשנות את "הענן" ממושג מעורפל לחלק הולך וגדל בתשתית הטכנולוגית המשמשת לביצוע פעולות יום-יומיות.

מה דעתכם? האם WorkSpaces הינה תחילתה של מהפכה? שתפו אותנו בתובנות שלכם!
תגיות: , ,